PROSIMY O 1% PODATKU KRS 0000316697

logo eleos nagłówek

Zachęcamy do udziału w Projekcie „MoNaStyR – Młodzi Na Styku kultuR”!

Projekt „MoNaStyR — Młodzi Na Styku kultuR” trwa. Kolejne grupy młodych ludzi biorą udział w zajęciach, planują realizację mikroprojektów i tworzą „Monastyrową” społeczność. My jednak wciąż poszukujemy kolejnych młodych osób, które chciałaby podnieść swoje umiejętności społeczne i zaktywizować w różnorodnych działaniach obywatelskich. Chętne osoby w wieku 15-29 lat zapraszamy do kontaktu z naszym Ośrodkiem. Szczegóły znajdziecie poniżej.

Opis projektu MoNaStyR

_____________________________________________________________________________________________________________________

Na styku kulinarnych kultur

Uczestnicy projektu „MoNaStyR” zorganizowali w WTZ w Gładyszowie warsztaty kulinarne, które poprowadził rodowity Indonezyjczyk. Niesamowite zapachy i aromaty wypełniły budynek. Uczestnicy kulinarnych warsztatów spotkali się z nowymi smakami i sposobami przyrządzania wyśmienitych potraw. Furorę zrobiła zupa z pulpecikami drobiowymi. Część osób porównała ją do naszego polskiego rosołu, tylko ta indonezyjska zupa zaskoczyła połączeniem smaków znanych naszym podniebieniom, jak kurczak, czy kapusta ze smakami mniej znanymi, czyli makaronem ryżowym i sosem sojowym. Nie mniejsze zachwyty popłynęły w stronę smażonych placków z kapustą i kukurydzą. Wszystkie przygotowywane potrawy zawierały typowe indonezyjskie przyprawy, takie jak: kolendra, tandoori masala, czy pasta z imbiru i czosnku. Kulinarne spotkanie było okazją do wymiany informacji o przygotowywaniu potraw i sposobach ich łączenia. Wszyscy zgodnie stwierdzili, że warsztaty należy powtórzyć, tylko tym razem z akcentem łemkowskim. A może uda się stworzyć przepis łączący w sobie najlepsze smaki obu kultur? Kto wie, co jeszcze się wydarzy:)

 

 


Pierwsze Dzwony MoNaStyRu w ELEOSie

Wydaje się, jakby nasz projekt dopiero co ruszył, a tu już słychać pierwsze dzwony:) Uczestnicy jednej z grup projektowych zorganizowali warsztaty pn.: „Łemkowski las w słoiku”. Warsztaty odbyły się w naszym Ośrodku, a chętnych do udziału nie brakowało – zarówno podopieczni WTZ, jak i seniorzy z zapałem zabrali się do pracy pod okiem uczestników projektu „MoNaStyR” i wolontariuszy. Z zakupionych materiałów i produktów wykonali zachwycające kompozycje w szklanych słojach, które pięknie prezentowały się na stole. Ich przeznaczenie – sprzedaż i pozyskanie środków na cele charytatywne. Projekt oczywiście się nie kończy – będą jeszcze następne warsztaty, podczas których „wyrosną” nowe, większe lasy w słoiku. Cieszy fakt, że kolejny raz nasza okoliczna młodzież połączyła siły i we współpracy z seniorami podjęła wspólne działania. A zatem Młodzi nie tylko Na Styku kultuR, ale także na styku pokoleń;)

 

 

 

________________________________________________________________________________________________________________________________________

Zachęcamy do zapoznania się z harmonogramem udzielania wsparcia w projekcie pn.: „MoNaStyR – Młodzi Na Styku kultuR”

HARMONOGRAM UDZIELANIA WSPARCIA W PROJEKCIE

_____________________________________________________________________________________________________________________________________________

Prawosławny Ośrodek Miłosierdzia Diecezji Przemysko – Gorlickiej „ELEOS” realizuje projekt

pn. „MoNaStyR – Młodzi Na Styku kultuR”.

Celem projektu jest podniesienie umiejętności i kompetencji społecznych osób w wieku 15-29 lat z terenu Gminy Uście Gorlickie oraz Powiatu Gorlickiego.
Projekt realizowany jest w okresie od 01.04.2019 r. do 31.03.2021 r. i łącznie obejmie wsparciem 100 osób. Grupę docelową stanowią osoby młode, które wymagają rozwinięcia kompetencji społecznych, motywacji do działania i pobudzenia aktywności społecznej na rzecz rozwiązywania problemów społeczności lokalnej. W okresie realizowania projektu odbędą się m.in. trening kompetencji społecznych, warsztaty ekonomii społecznej i aktywności obywatelskiej, inspirujące wizyty studialne. Uczestnicy będą także opracowywać w grupach mikroprojekty, realizowane następnie w społeczności lokalnej. Na realizację projektów uczestnicy otrzymają dofinansowanie.

Rekrutacja do udziału w projekcie „MoNaStyR – Młodzi Na Styku kultuR” odbędzie się w trzech terminach: kwiecień-maj 2019 r. – 35 osób,
wrzesień 2019 r. – 35 osób i marzec 2020 r. – 30 osób. Uczestnicy projektu zostaną objęci wsparciem przez okres 10 miesięcy. Udział w projekcie jest bezpłatny.
Wartość projektu wynosi 498 781,25 zł, w tym dofinansowanie ze środków Unii Europejskiej 483 381,25 zł.

Regulamin Uczestnictwa w Projekcie

Informacje

Konto PKO S.A. 96 1240 5110 1111 0000 5211 9930
Regon: 492742737
NIP: 738-19-03-664

STATUT

LOGO ELEOS BEZ TŁA

Copyright 2019 KONCEPT ©  All Rights Reserved

Skip to content