1460x616

 

PROSIMY O 1,5 % PODATKU NA NASZ NUMER KRS 0000316697

Nr konta bankowego BS w Grybowie o/Uście Gorlickie 

61 8797 1039 0030 0399 6771 0001

 

logo eleos nagłówek

INFORMACJA OD PSYCHOLOGA DLA UCZESTNIKÓW WTZ ELEOS

INFORMACJA OD PSYCHOLOGA  DLA UCZESTNIKÓW WTZ ELEOS

Kochani.  Doświadczamy obecnie trudnego czasu. Przeżywamy dni, które zmusiły nas wszystkich do zmiany naszej aktywności, myślenia o tym co ważne, co mniej ważne. Wprowadzone z powodu epidemii ograniczenia spowodowały spowolnienie naszych działań, zatrzymały nas w domach.

Ale też jesteśmy bardziej i bliżej z naszymi rodzinami, mamy też czas na ?pobycie? sami ze sobą, przemyślenie czegoś, refleksję?

Ale to przede wszystkim jednak trudna sytuacja , także dlatego że jest nowa, nieznana, nie zdarzyła się dotąd nikomu z Nas.

Każdy z Nas ma inny poziom umiejętności radzenia sobie ze stresem i trudnościami. To jest naturalne i wynika z naszych wcześniejszych doświadczeń życiowych.   Odczuwamy niepokój, nasilony dodatkowo izolacją od innych- i to również jest bardzo ludzkie, normalne w tej sytuacji a nawet potrzebne. Potrzebne po to abyśmy byli bardziej uważni, przewidujący, starali się unikać sytuacji stanowiących możliwość zarażenia się.

Z drugiej strony dbajmy o to, aby ten stres nas nie przerósł. Przede wszystkim róbmy sobie przerwy od ciągłego oglądania czy słuchania informacji na temat epidemii- ciągłe skupianie się na tym problemie będzie nasilać niepokój.

Jeżeli w sposób wzmożony odczuwamy niepokój, obawy- porozmawiajmy o swoich emocjach z osobami do których mamy zaufanie. Jeśli podzielimy się z kimś naszymi uczuciami- poczujemy się lżej. Poza tym starajmy się wysypiać, podejmujmy te działania i aktywność, które sprawiają nam przyjemność, rozluźniają nas, w miarę możliwości dbajmy o aktywność fizyczną. Dobrze byłoby też trzymać się dotychczasowego porządku dnia, pewnej rutyny- to daje poczucie bezpieczeństwa.

Osoby które cierpią na schorzenia psychiczne powinny w tym okresie normalnie przyjmować leki i obserwować się pod kątem ewentualnego wystąpienia nowych objawów lub pogłębienia dotychczasowych- jeśli zaobserwują Oni ( lub Rodzina ) niepokojące objawy, powinni zadzwonić po pomoc np. do lekarza prowadzącego.

W chwili obecnej w związku z wprowadzonymi ograniczeniami niestety nie mogę się z Wami spotykać osobiście. Ale chcę przekazać wszystkim uczestnikom Warsztatów Terapii Zajęciowej Eleos, pracownikom Zakładu Aktywności Zawodowej Ilios oraz ich Rodzinom – jestem do Waszej dyspozycji , jeśli zachodzi taka potrzeba. Chętnie udzielę telefonicznego wsparcia, porady, porozmawiam, odpowiem też na wszystkie maile.

 

Poniżej podaję mój telefon oraz adres mailowy:

Ewa Nowak   662-157-390 ,

adres e-mail: nowewa9@interia.pl

 

Zachęcam- dzwońcie i piszcie jeśli tylko z czymś sobie nie radzicie.

Pozdrawiam ciepło Ewa Nowak.

 

 

Informacje

Nr konta bankowego BS w Grybowie o/Uście Gorlickie

61 8797 1039 0030 0399 6771 0001

Regon: 492742737
NIP: 738-19-03-664

STATUT POM ELEOS W GŁADYSZOWIE

LOGO ELEOS BEZ TŁA
Logo 100 lecie PAKP_page-0001

Copyright 2019 KONCEPT ©  All Rights Reserved

Skip to content