I Międzynarodowe Igrzyska Wodne w Gładyszowie-Wysowej Zdroju
Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych uczestników WTZ i DPS 17 listopada.
9.15 ? 10.00 ? Przyjazd gości, przypisanie szafek, przebieranie się
10.00 ? 10.15 ? Przywitanie uczestników, omówienie zasad
10.15 ? 10.45 ? Wspólny fitness
10.30 ? 13.15 ? Konkurencje sportowe
13.15 ? 14.00 ? Obiad
14.00 ? 14.30 ? zakończenie, rozdanie nagród
Do Każdej grupy będzie przypisany wolontariusz który, zajmie się wybranym warsztatem.
1. Wspólny fitness ? Prowadzony przez instruktora z basenu dla wszystkich uczestników spartakiady jako rozgrzewka przed konkurencjami, trwający około 30 minut.
2. Konkurencje:
3. Łowienie ?rybek? – Każdy warsztat może wystawić maksymalnie 3 uczestników. Odpowiedzialny wolontariusz rozsypuje w brodziku ?rybki?, które łowią zawodnicy przez 2 minuty. Wygrywa warsztat, który przez dany czas złowi najwięcej. W przypadku remisu na miejscach od 1-3 należy rozegrać dogrywkę. Punktacja ? 1?rybka? – 1 punkt, 2 ?rybki? – 2 punkty, 3?rybki? – 3 punkty…
4. Nurkowanie na czas ? Każdy warsztat może wystawić maksymalnie 3 uczestników. Odpowiedzialny wolontariusz zaprasza pojedynczo do wody. Czas zaczyna się mierzyć od momentu zanurzenia głowy uczestnika. Wygrywa warsztat, którego uczestnicy po sumowaniu czasu będą mieli najlepszy czas.
5. Łowienie na czas ? Każdy warsztat może wystawić maksymalnie 3 uczestników. Odpowiedzialny wolontariusz rozrzuca przedmioty( piłki, ringo, ciężarki) do wody w małym obrębie. Zawodnik ma za zadanie w czasie minuty złowić jak największą ilość przedmiotów, przedmiot z dna ? 2 punkty, przedmiot z brzegu ? 1 punkt. Wygrywa warsztat, którego uczestnicy uzbierają największa ilość punktów.
6. Wyścig na czas dla pływających – Każdy warsztat może wystawić wszystkich uczestników, którzy potrafią pływać. Odpowiedzialni są dwaj wolontariusze, pierwszy tłumaczy zasady i startuje zawodnika, natomiast druga osoba mierzy czas. W tej konkurencji uczestnik ma za zadanie w jak najszybszym czasie przepłynąć, dowolnie wybranym stylem na drugi koniec basenu. Czas zatrzymuje się w momencie dotknięcia brzegu przez zawodnika. Wygrywa warsztat, którego uczestnicy osiągną najlepszy czas.
7. Wyścig na czas dla chodzących – Każdy warsztat może wystawić wszystkich uczestników, którzy nie potrafią pływać. Odpowiedzialni są dwaj wolontariusze, pierwszy tłumaczy zasady i startuje zawodnika, natomiast druga osoba mierzy czas. W tej konkurencji uczestnik ma za zadanie w jak najszybszym czasie przebiec na koniec basenu. Czas zatrzymuje się w momencie dotknięcia brzegu przez zawodnika. Wygrywa warsztat, którego uczestnicy osiągną najlepszy czas.
8. Sztafeta na czas ? Każdy warsztat musi wystawić drużynę składającą się z 5 osób. Odpowiedzialni są dwaj wolontariusze po przeciwnych stronach basenu, pierwszy startuje, włączając stoper, obaj pilnują, aby drużyny przestrzegały zasad. Zawodnicy startują z wody, dystans można pokonać płynąć lub biegnąc, zależnie od możliwości. Kolejne osoby z drużyny startują, gdy uczestnik płynący wcześniej dotknie brzegu. W momencie dotknięcia brzegu przez ostatnią osobę czas jest zatrzymany.
Wygrywa warsztat, którego uczestnicy osiągną najlepszy czas.
Zapisy oraz wszelkie pytania kierować pod numer 883558580 bądź email ? delewu@interia.pl
Dawid Wąsik