PROSIMY O 1% PODATKU KRS 0000316697

logo eleos nagłówek

Przyjaciel na dobre i na złe

W ciągu swojego życia spotykamy wielu ludzi, którzy mimo że chcą nazywać się naszymi przyjaciółmi, w rzeczywistości nimi nie są. Prawdziwy przyjaciel to skarb, dlatego też warto umieć go rozpoznać i docenić jego rolę w naszym życiu. Poniżej znajdziesz aż 7 cech prawdziwego przyjaciela, który zostanie z Tobą do końca życia.

  1. Prawdziwy przyjaciel daje Ci czas i przestrzeń

Prawdziwi przyjaciele nie tylko cieszą się z Twoich osiągnięć, ale też motywują Cię do działania i pomagają Ci osiągnąć Twoje cele. Szanują to, że czasami stojące przed Tobą wyzwania mogą zajmować Ci czas, który chcielibyście spędzać razem; nie mają pretensji tylko dają Ci tyle przestrzeni, ile potrzebujesz.

Dobrego przyjaciela możesz rozpoznać po tym, że nie zawsze głaszcze Cię po głowie, ale czasami potrafi też powiedzieć coś, co Cię zmotywuje i popchnie do przekraczania swoich granic. Jeśli mówisz, że czegoś się obawiasz, dobry przyjaciel zaproponuje, że przejdziecie przez to razem.

  1. Prawdziwa przyjaźń nie jest wymuszona

Inną cechą prawdziwej przyjaźni jest fakt, że nic w Waszej relacji nie jest wymuszone. Gdy jesteś w towarzystwie swojego przyjaciela, nigdy nie zapada pomiędzy Wami niezręczna cisza. Nawet gdy milczycie, żadnemu z Was to nie przeszkadza – takie chwile również są potrzebne. Ważne jest, by po prostu być i dzielić się zarówno dobrymi, jak i złymi chwilami. Nikt nie musi być idealny, bo doskonale rozumiecie, że każde z Was jest tylko człowiekiem. 

  1. Prawdziwa przyjaźń przetrwa próbę czasu

Prawdziwy przyjaciel wcale nie musi być przy Twoim boku przez całe życie; wręcz przeciwnie – pewnego dnia każde z Was idzie swoją drogą. Nie oznacza to jednak, że rozstajecie się na zawsze. Każde z Was prowadzi swoje własne dorosłe życie, ale jego fundamentem jest to, co stworzyliście razem.

Wciąż możecie spotykać się, wspierać, rozmawiać i spędzać razem wolne chwile. Zdarza się, że z różnych względów nie widzimy swojego przyjaciela nawet przez kilka lat, jednak gdy w końcu udaje nam się spotkać, mamy wrażenie, jakbyśmy dopiero chwilę temu się rozstali. Z prawdziwym przyjacielem masz wrażenie, że czas nie istnieje.

  1. Dobry przyjaciel nie waha się mówić, co myśli

Czasami boimy się powiedzieć przyjacielowi, że jakaś jego decyzja nie do końca nam się podoba. To błąd, ponieważ prawdziwy przyjaciel nie waha się mówić, co myśli; w ten sposób nie raz możemy uchronić bliską nam osobę przed popełnieniem poważnego w skutkach błędu.

Przyjaciel nie obrazi się na Ciebie, że masz w jakiejś sprawie inne zdanie niż on. Zrozumie, że robisz to dla jego dobra. Bliska osoba nie mówi Ci tego po to, żeby Cię zranić, ale po to, żeby Cię chronić.

  1. W życiu przyjaciela zawsze jest dla Ciebie miejsce

Jak już wspomnieliśmy wcześniej, każde z Was w pewnym momencie pójdzie swoją drogą, jednak nie będzie to oznaczało końca Waszej przyjaźni. Kluczem do tego, by udało Wam się utrzymać kontakt, jest pozostawienie w swoim sercu i myślach miejsca dla swojego przyjaciela.

Ułatwiają nam to na co dzień współczesne technologie, dzięki czemu geograficzna odległość nie ma już aż takiego znaczenia. Portale społecznościowe pomogą Ci utrzymać kontakt i być zawsze na bieżąco ze zmianami, które zachodzą w życiu każdego z Was.

  1. Przyjaciele dzielą się ze sobą

Możecie być oddaleni od siebie o tysiące kilometrów, jednak wciąż macie potrzebę dzielenia się ze sobą każdą chwilą, zarówno tą dobrą, jak i tą złą. 

  1. Przyjaciele akceptują swoje wady i zalety

Każdy z nas ma swoje problemy i swoje wady. Dobry przyjaciel dostrzega je, ale akceptuje. Nie będzie chciał na siłę zmieniać tego, jaką jesteś osobą czy wpychać Cię w miejsca i sytuacje, które do Ciebie nie pasują.

 

Opracowano na podstawie: https://krokdozdrowia.com/przyjaciel-cale-zycie-7-cech/

Informacje

Konto PKO S.A. 96 1240 5110 1111 0000 5211 9930
Regon: 492742737
NIP: 738-19-03-664

STATUT

LOGO ELEOS BEZ TŁA

Copyright 2019 KONCEPT ©  All Rights Reserved

Skip to content