Piknik Rodzinny na Przystanku Szymbark

10 Cze, 2019
ELEOS 0

Piknik Rodzinny na Przystanku Szymbark

Uczestnicy WTZ wzięli udział w Pikniku Rodzinnym, który odbył się w dniu 9 czerwca br. na Przystanku Szymbark w ramach obchodów XX-lecia powstania Powiatu Gorlickiego.

Wystąpienie gospodarza imprezy – Starosty Gorlickiego Pani Marii Gubała było okazją do wręczenia nagród dla osób i instytucji zaangażowanych w pomoc osobom potrzebującym z terenie Powiatu. Warsztaty Terapii Zajęciowej i inne ośrodki zajmujące się pomocą osobom niepełnosprawnym otrzymały natomiast skrzynki wypełnione po brzegi słodkościami.

Scena nie milkła ani na moment. Wspólną zabawę rozpoczął „wódz” z Indiańskiej Wioski Hokka-Hey, a następnie prezentowały się kolejne grupy taneczne i wokalne.

Podczas pikniku na uczestników czekało mnóstwo atrakcji. Koła Gospodyń Wiejskich i Gospodarzy prezentowały swoje smakowite wyroby – zarówno słodkości, jak i pieczywo, czy wyroby garmażeryjne i zachęcały do ich degustacji. Stoiska prowadzone przez uczestników WTZ, Dziennego Ośrodka Wsparcia z terenu Powiatu Gorlickiego czy Specjalnych Ośrodków Szkolno-Wychowawczych zachęcały do oglądania i zakupu wyrobów rękodzielniczych. Chętne osoby mogły spróbować swoich sił w malowaniu jedwabiu. Tematyczne atrakcje zorganizowało Strzeleckie Bractwo Kurkowe Dworu Karwacjanów w Gorlicach, m.in. strzelanie z łuku. Również ścianka wspinaczkowa czy pokaz tresury psów ratowniczych przyciągały zainteresowanych i chętnych spróbowania swoich sił.