PROSIMY O 1% PODATKU KRS 0000316697

logo eleos nagłówek

METODY RELAKSACYJNE

Ćwiczenia relaksacyjne to rodzaj ćwiczeń stanowiących zespół technik i metod aktywności ruchowej o różnym charakterze i stopniu intensywności, mających na celu osiągnięcie stanu relaksu poprzez złagodzenie napięć fizjologicznych i psychiczno-emocjonalnych. Ćwiczenia relaksacyjne stanowią główny element terapii zachowania dzieci i dorosłych oraz wykorzystywane są jako jeden z etapów zakończenia każdego treningu sportowego. Do uprawiania ćwiczeń relaksacyjnych nie ma żadnych przeciwwskazań. Dobierając rodzaj ćwiczeń relaksacyjnych, należy uwzględnić swoje potrzeby oraz predyspozycje i możliwości psychofizyczne.

Wskazania do ćwiczeń relaksacyjnych:
– Leczenie chorób i zaburzeń psychiczno-emocjonalnych.
– Bezsenność.
– Stres, depresje.
– Przewlekły ból głowy, migreny.

Ćwiczenia relaksacyjne wyciszają i odprężają umysł po ciężkim dniu pracy, nauki, w przebiegu napiętych i konfliktowych sytuacji interpersonalnych. Ćwiczenia relaksacyjne poleca się osobom uprawiającym zawodowo bądź amatorsko sport. Regulują tętno i oddech, zwalniają pracę mięśni oraz utrwalają wypracowane zmiany we włóknach mięśniowych i aparatach ruchu. Wskazaniem do ćwiczeń relaksacyjnych jest również siedzący tryb życia.
Metody relaksacyjne może wykonywać w domu oraz jako rodzaj odprężenia w trakcie pracy. Ćwiczenia relaksacyjne dla młodzieży i dorosłych wymagają pełnej koncentracji i skupienia na wykonywanych ruchach, podczas wykonywania nie wolno zapominać o zachowaniu miarowych wdechów i wydechów powietrza. W ćwiczeniach relaksacyjnych wyróżnia się 2 rodzaje aktywności:
– aktywność fizyczna o umiarkowanej, średniej i wysokiej intensywności;
– ćwiczenia oddechowe, stretchingowe, medytacja, wizualizacja.

Wizualizacja – Polega na przyjęciu wygodnej pozycji i wyobrażeniu sobie miejsc, w których chcielibyśmy się znaleźć w danym momencie. Pozwala to choć na kilka sekund odciąć się od bodźców zewnętrznych i lekko się zrelaksować. Jeśli sytuacja ku temu sprzyja, można także słuchać w tym czasie muzyki, która wprowadza nas w dobry nastrój i ułatwia odpoczynek.

A teraz zachęcamy do posłuchania muzyki relaksacyjnej:

Informacje

Konto PKO S.A. 96 1240 5110 1111 0000 5211 9930
Regon: 492742737
NIP: 738-19-03-664

STATUT

LOGO ELEOS BEZ TŁA

Copyright 2019 KONCEPT ©  All Rights Reserved

Skip to content