PROSIMY O 1% PODATKU KRS 0000316697

logo eleos nagłówek

ĆWICZENIA KOORDYNACYJNE

Treningiem koordynacyjnym nazywamy stosowanie specjalnych ćwiczeń, których celem będzie lepsza automatyzacja, szybkość i precyzja wykonania złożonych ruchów, przestawiania się z jednych form ruchu na inne oraz rozwiązywania nowych pojawiających się nieoczekiwanie sytuacji. Koordynacja ruchowa jako zdolność polega również na umiejętności odczuwania wykonywanego ruchu, jego kontroli co umożliwia szybkie eliminowanie popełnianych błędów. Trening koordynacji jest niezwykle ważny w każdym sporcie w którym technika wykonania ruchu wpływa na ostateczny wynik lub pomaga osiągnąć lepsze rezultaty. Wysoki poziom koordynacji przekłada się bowiem na jakość i szybkość opanowywania techniki ruchów oraz kształtowanie tak ważnych nawyków ruchowych. Poprawne nawyki ruchowe zapewniają automatyzm ruchów nawet w zmieniających się warunkach. Koordynacja jest ściśle związana ze zwinnością, zręcznością czy szybkością wykonywania czynności ruchowych.
Korzyści z ćwiczeń koordynacyjnych:
– Skraca czas reakcji na nowe wyzwania.
– Poprawia zwinność, szybkość, zręczność.
– Przyśpiesza naukę techniki nowych czynności ruchowych.
– umożliwia skuteczną naukę skomplikowanych i złożonych ruchów.
– zapewnia automatyzacje ruchów.
– wpływa pozytywnie na poczucie równowagi ciała, płynność ruchów.
– poprawia rytmizację ruchów.
– poprawia orientacje czasowo – przestrzenną.

Koordynacja jako zdolność ruchowa zależy przede wszystkim od poziomu rozwoju układu nerwowego.  Trening koordynacyjny jest trudnym rodzajem treningu, niezwykle złożonym. Wstęp do treningu ma na celu podniesienie temperatury ciała, zapoczątkowanie produkcji mazi stawowej i pobudzenie układu nerwowego. Zalecane jest wykonanie stretchingu dynamicznego, oraz prostych ruchów, które w części głównej będą stanowiły bazę do nauki tych bardziej złożonych. Podczas całego treningu przestrzegamy podstawowej zasady przechodzenia z łatwych czynności ruchowych do tych trudniejszych. Trening powinien być urozmaicony, należy często zmieniać ćwiczenia, warunki w których je wykonujemy, liczbę powtórzeń i intensywność wykonywanej pracy.  Podczas ćwiczeń wystawiona zostanie na próbę zdolność Twojego ciała do utrzymania równowagi. Nie zdziw się, jeżeli podczas ćwiczeń odczujesz napięcie mięśni, zaangażowanych przy utrzymywaniu pozycji.

Ćwiczenia: 1.pojedynczo Ćwiczenia nóg- wymachy 2.Ćwiczenia nóg – krążenia 3.Ćwiczenia tułowia krążenia RR w górze 4.Przysiady na jednej N 5.Ćwiczenia skrętoskłony 6.Podskoki 7.Ćwiczenia mięśni grzbietu 8.Skoki „zajęcze” 9.Leżenie przewrotne 10. Podskoki w przysiadzie 11.Wyskok z przysiadu do przysiadu 12.Klęk, opad tułowia w tył 13. W siadzie rozkrocznym – skręt tułowia; 14.Podskoki w przód w tył 15. „pajacyk”.

 

Informacje

Konto PKO S.A. 96 1240 5110 1111 0000 5211 9930
Regon: 492742737
NIP: 738-19-03-664

STATUT

LOGO ELEOS BEZ TŁA

Copyright 2019 KONCEPT ©  All Rights Reserved

Skip to content