Zajęcia z udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.

24 Sty, 2018
ELEOS 0

Zajęcia z udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.

W ramach zaplanowanych zajęć z uczestnikami DZIENNEGO OŚRODKA WSPARCIA OSÓB NIESAMODZIELNYCH w Prawosławnym Ośrodku Miłosierdzia Diecezji Przemysko – Gorlickiej  odbyły się zajęcia z udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.
Udzielanie pierwszej pomocy jest obowiązkiem każdej osoby, jednak bardzo często w sytuacjach zagrożenia nie wiemy jak się zachować i jak pomóc osobie, która potrzebuje tej pomocy. Boimy się lub nie posiadamy wystarczającej wiedzy i umiejętności. Należy więc wprowadzać tematykę pierwszej pomocy i oswajać z nią.
Spotkanie miało na celu kształtowanie pozytywnych i bezpiecznych postaw oraz zapoznanie z podstawowymi czynnościami ratowniczymi Była to doskonała lekcja – połączenie zabawy z przekazywaniem jakże istotnej wiedzy, która może przynieść nieoceniony efekt – ratowanie życia, na czym polega ich rola w sytuacji, kiedy trzeba komuś pomóc. Począwszy jak wezwać karetkę i powiadomić o zdarzeniu a kończąc na udzielaniu konkretnej pomocy przedmedycznej w różnych sytuacjach (właściwego reagowania w sytuacjach zagrożenia zdrowia i życia) .
W szkoleniu wykorzystano sprzęt i wyposażenie, które jest aktualnie używane przez jednostki OSP i PSP tj. torby medyczne PSP R1, deski (nosze) ortopedyczne, szyny Kramera, defibrylator AED, oraz sprzęt szkoleniowy typu fantom.
Zajęcia w formie teoretycznej jak i praktycznej przeprowadził Naczelnik Ochotniczej Straży Pożarnej w Gładyszowie i jednocześnie wykwalifikowany Ratownik w zakresie udzielania kwalifikowanej pierwszej pomocy dh Marcin KRUCZEK.