Wianki nad Ropą

14 Cze, 2019
ELEOS 0

Wianki nad Ropą

Delegacja uczestników WTZ wzięła udział w III Konkursie Wianków Świętojańskich „Wianki nad Ropą”, zorganizowanym przez Warsztat Terapii Zajęciowej w Bieczu. W spotkaniu uczestniczyło kilkadziesiąt osób niepełnosprawnych z placówek Powiatu Gorlickiego. Celem imprezy było przede wszystkim kultywowanie tradycji Nocy Świętojańskiej, w której szczególne miejsce zajmuje rzucanie w nurt rzeki własnoręcznie uplecionych wianków. Spotkanie swoją obecnością uświetnili przedstawiciele władz samorządowych, m.in. Starosta Gorlicki – Pani Maria Gubała i Burmistrz Miasta Biecza – Pan Mirosław Wędrychowicz. Każda zaproszona placówka przywiozła ze sobą wianek uwity z ziół i kwiatów. Po zaprezentowaniu wianki zostały ocenione przez komisję, która po długich obradach przyznała tylko pierwsze i drugie miejsca. Nam przypadło w udziale II miejsce, ale trzeba przyznać, że rywalizacja była bardzo wyrównana. Wszystkie wianki były wspaniałe i zasługiwały na wyróżnienie oraz nagrody.

Członkowie grupy teatralnej „Takie Tam” działającej przy WTZ Biecz przedstawili spektakl pt.: „Chodź człowieku, coś ci powiem”. Spektakl w swej treści nawiązał do ważnego przesłania życiowego: by być dobrym dla siebie, by zaufać sobie i drugiemu człowiekowi. Aktorzy podali najpierw swoisty „przepis na szczęście na 12 miesięcy”, a następnie publiczność otrzymała „recepty na życie” do stosowania jak najczęściej:)

Po rozdaniu dyplomów i nagród uczestnicy imprezy przeszli na deptak, by puścić wianki na wodę. Nasz wianek pięknie się unosił na wodzie i również popłynął z nurtem rzeki. Następnie wszyscy uczestnicy imprezy w cieniu drzew skorzystali z poczęstunku przygotowanego przez WTZ w Bieczu.