Uczestnicy WTZ na Marszu Żonkilowym

3 Cze, 2019
ELEOS 0

Uczestnicy WTZ na Marszu Żonkilowym

Uczestnicy Warsztatu Terapii Zajęciowej wraz z terapeutami wzięli udział w obchodach X Gorlickiego Dnia Osób Niepełnosprawnych. Impreza ma na celu zwrócenie uwagi na potrzebę integracji osób niepełnosprawnych ze środowiskiem i krzewienie idei wolontariatu. Spotkanie jest także okazją do dobrej zabawy, spotkań z bliskimi i znajomymi.

Uroczystości rozpoczęły się Mszą Świętą w Bazylice Mniejszej pw. Narodzenia NMP w intencji rodzin, osób chorych, niepełnosprawnych i ich opiekunów. Następnie zgromadzeni przeszli ulicami miasta w VIII Marszu Żonkilowym, który odbył się przy akompaniamencie Orkiestry Dętej OSP Dominikowice i w towarzystwie Marżoretek DOMINO. Docelowo impreza odbyła się na boisku przy Miejskim Zespole Szkół Nr 5 przy ul. Krakowskiej. W bogatym programie znalazły się występy uczestników WTZ, placówek i stowarzyszeń działających na rzecz osób niepełnosprawnych oraz zespołów GCK i MDK, prezentacje pojazdów straży pożarnej i policji,  pokaz i nauka tworzenia baniek mydlanych i wiele innych. Niekwestionowanymi gwiazdami imprezy były zespoły: Rompey oraz Extra Mocni.

Pogoda dopisała, nasi uczestnicy bawili się świetnie, korzystali z atrakcji, a dodatkowo  profilaktycznie zadbali o swoje zdrowie i skorzystali z badania wzroku:)