Jarmark Św. Michała w Ropie

1 Paź, 2019
ELEOS 0

Jarmark Św. Michała w Ropie

W ostatnią niedzielę września Plac przy Dworze w Ropie zamienił się w niezwykły Jarmark Św. Michała. Impreza odbyła się w promieniach ciepłego, jesiennego słońca i była okazją do świętowania projektu „Karpackie Bramy: Między Ropą a Zborovem – ochrona i rozwój wspólnego dziedzictwa kulturowego na pograniczu polsko-słowackim”. Przybyłych gości powitał gospodarz Gminy Ropa – Wójt Karol Górski, zjawili się także przedstawiciele władz państwowych i samorządowych.

Podopieczni Prawosławnego Ośrodka Miłosierdzia Diecezji Przemysko-Gorlickiej w Gładyszowie również wzięli udział w jarmarku. Podczas imprezy mieliśmy m.in. okazję do zaprezentowania na scenie repertuaru muzycznego przy dźwiękach akordeonu. Na stoisku wystawienniczo-handlowym pochwaliliśmy się wyrobami rękodzielniczymi, powstającymi w naszych pracowniach. Dużym zainteresowaniem cieszyły się także wypieki kulinarne czy kromka chleba z tradycyjnym smalcem i ogórkiem kiszonym.

Należy nadmienić, że ELEOS jest partnerem wspomnianego projektu, z radością będziemy uczestniczyć w dalszych działaniach związanych z projektem. Na pograniczu krajów i kultur polsko-słowackich ma szansę zrodzić się niezwykła współpraca:)